Leczenie alkoholizmu w Nowym Targu

Zaburzenie używania alkoholu to psychiczne i fizyczne uzależnienie od alkoholu. Ta przewlekła choroba może obejmować objawy, takie jak intensywna potrzeba picia alkoholu, nawet jeśli używanie stało się problematyczne. Objawy mogą również obejmować intensywne okresy odstawienia po zaprzestaniu spożywania alkoholu. W naszym ośrodku leczenia uzależnień Dezyderata pomagamy w pełnym pozbyciu się skutków odstawienia i podjęciu skutecznej terapii.

Leczenie uzależnienia od alkoholu w Nowym Targu

Nie ma jednego lekarstwa na alkoholizm. Droga do wyzdrowienia może być długim procesem, który wymaga różnych zabiegów lub terapii. Jeśli chcesz podjąć kroki w celu uzyskania leczenia, umów się na wizytę u naszego lekarza. Prawdopodobnie zada cion serię pytań, aby określić stopień twojego uzależnienia. Te pytania mogą również pomóc im określić najlepszą opcję leczenia dla twoich potrzeb. W naszym ośrodku położnym w Rabce – Zdrój oferujemy następujące metody leczenia

• Detoksykacja.

• Terapia lekami

• Psychologiczne sesje celem zapobiegania nawrotom, w tym terapii i modyfikacji zachowania

Skuteczna terapia alkoholowa w Nowym Targu

Bardzo ważna jest detoksykacja. W naszym ośrodku Dezyderata prowadzimy ją w bezpieczny i kompleksowy sposób. Oferujemy też możliwość transportu pacjentów z Tarnowa.

Wiele planów leczenia zaczyna się od programu detoksykacji, aby pomóc w leczeniu objawów odstawienia po zaprzestaniu picia alkoholu. Detoksykację przeprowadza się w ośrodku leczenia. Zwykle zajmuje to 1 tydzień. Ponieważ objawy fizycznego odstawienia mogą zagrażać życiu, możesz również otrzymać leki. Kolejnym etapem jest terapia i modyfikacja behawioralna. Praca z terapeutą może pomóc w określeniu twoich myśli, uczuć i zachowań oraz może pomóc w dotarciu do pierwotnej przyczyny twojego uzależnienia. Niektóre inne korzyści z terapii mogą obejmować:

• Opracowanie strategii radzenia sobie z uzależnieniem

• Wyrażanie siebie bez strachu przed osądem

• Ćwiczenie samoświadomości

• Nauka tworzenia zdrowszych zachowań, które pomogą ograniczyć uzależnienie

• Zmiana zachowania

Osoby uzależnione od alkoholu w naszym ośrodku, mogą nauczyć się umiejętności i mechanizmów radzenia sobie, aby pomóc uniknąć alkoholu po opuszczeniu ośrodka leczenia lub powrocie do znajomych środowisk.

POMOŻEMY TOBIE LUB TWOJEJ BLISKIEJ OSOBIE - NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ 574 271 441

Leczenie alkoholizmu Nowy Targ

Leczenie alkoholizmu w Nowym Targu - jak przebiega terapia?

Grupy wsparcia mogą być szczególnie pomocne podczas leczenia. Grupa wsparcia może pomóc ci nawiązać kontakt z innymi osobami, które borykają się z podobnymi wyzwaniami. Mogą pomóc odpowiedzieć na pytania, zachęcić i uzmysłowić ci powód uzależnienia. Stosujemy też terapię lekową. Są to takie leki jak

• Naltrekson - blokuje dobre samopoczucie, jakie alkohol wywiera na mózg.

• Akamprozat może pomóc w zwalczaniu głodu alkoholowego poprzez przywrócenie równowagi niektórych substancji chemicznych w mózgu.

• Disulfiram. Jest to lek uczulający na alkohol, który powoduje nudności podczas spożywania alkoholu. W połączeniu z alkoholem może powodować zaczerwienienie, nudności i bóle głowy.

Objawy alkoholizmu

Istnieje kilka sygnałów, które świadczą o nadużywaniu alkoholu. Z problemem alkoholowym mamy do czynienia, gdy pijesz więcej lub dłużej, niż planujesz. Spędzasz dużo czasu na piciu, chorobie lub kacu. Masz ochotę na alkohol tak bardzo, że nie możesz myśleć o niczym innym. Masz problemy z pracą, szkołą lub rodziną z powodu alkoholu. Musisz pić więcej niż kiedyś, aby uzyskać pożądany efekt.

Kiedy po zaprzestaniu picia masz takie objawy odstawienia, jak problemy ze snem, drżenie, niepokój, nudności, pocenie się, przyspieszone bicie serca, drgawki lub widzenie, słyszenie lub odczuwanie rzeczy, których nie ma. Jeśli miałeś dwa lub trzy z tych objawów w ciągu ostatniego roku, jest to łagodne zaburzenie związane z używaniem alkoholu. Umiarkowane zaburzenie to jeśli miałeś cztery do pięciu. Jeśli miałeś sześć lub więcej, to jest poważne uzależnienie.

Skutki choroby alkoholowej

Uzależnienie od alkoholu może mieć fizyczny wpływ na twoje ciało, powodując różne komplikacje. Zwiększa ryzyko wystąpienia takich chorób jak:

• Choroba serca.

• Wiele rodzajów raka.

• Bliznowacenie wątroby, znane jako marskość.

• Zapalenie błony śluzowej żołądka, znane jako zapalenie żołądka.

• Demencja i inne zaburzenia neurologiczne.

• Zaburzenie erekcji.

Uzależnieniu często towarzyszą określone stany nastroju lub zdrowia psychicznego, takie jak depresja lub lęk. Wraz z leczeniem może być konieczne skorzystanie z pomocy medycznej w naszym ośrodku w przypadku innych komplikacji, których doświadczasz.

Odwyk alkoholowy Nowy Targ

Jednak z odpowiednią pomocą, którą uzyskasz w ośrodku Dezyderata, każdy może pokonać alkoholizm przy odpowiednim wsparciu i leczeniu. Chociaż nie ma gwarancji, że nie nastąpi nawrót, można przezwyciężyć uzależnienie od alkoholu i poradzić sobie z długoterminową rekonwalescencją. Wiele osób cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca i astma, prowadzi normalne, zdrowe życie, radząc sobie z chorobą. To samo mogą osiągnąć osoby z zaburzeniami używania alkoholu.